Venkovní parapety - Tažený hliníkový parapet


Venkovní parapety - Tažený (extrudovaný) pareapety jsou vysoce kvalitní a elegantní parapety. Vyrábějí se z hliníku metodou vysokotlaké extruze (tzv. tažený profil). Vyznačují se především vysokou mechanickou odolností a prostorovou tuhostí, která usnadňuje montáž a zaručuje perfektní výsledný vzhled.


Přední zaoblená hrana a ideální proporce dotváří architektonický detail každé fasády. Hodí se jak k dřevěnným eurooknům tak i k plastovým oknům.


Povrch tažených parapetů je proti mechanickému poškození opatřen plastovou folií, která se po montáži odstraní.-Možnost nástřiku v jakékoliv  barvě RAL.

-Venkovní parapety dodáváme v 5 základních barvách.

-Boční plastové krytky v barvě parapetu

 


 

RAL - 8003zlatý dub

ELOX - C33světlý bronz

RAL - 8019tmavě hnědá

ELOX - C0stříbrná

RAL - 9016bílá
Nákres:


Rozměry:


délka: 6.000 mm

hloubka (šířka): 50-360 mm

s: 1,5-2,8 mm

výška nosu: 25 mm


Specifikace:


barva: RAL-9016

ELOX-C0

RAL-8019

RAL-8003

ELOX-C33


materiál: slitina AlMgSi5

typ: tažený (extrudovaný)
Boční krytky:Plastová krytka

(montuje se před omítkou)

Velikost:

50 - 360 mm

Síla boku krytky je 2,5 mm


Hliníková krytka

(montuje se po omítce)

Velikost:

50 - 360 mm

Síla boku krytky je 2 mm

Hliníková krytka

(montuje se před omítkou)

Velikost:

50 - 360 mm

Síla boku krytky je 2 mm

Hlíníková H-spojka

(pro nekonečné napojení)

Velikost:

50 - 360 mm


Hliníková R-spojka


(pro rohové napojení)

Velikost:

50 - 360 mm
Zaměření:


Rozměr délky venkovního parapetu včetně krytek by měl být minimálně shodný s rozměrem rámu okna. Čistý výrobní rozměr délky venkovního parapetu je o 8-10 mm kratší z důvodu tepelné roztažnosti parapetu. V případě použití hliníkové krytky je pro zajištění dilatace parapetu vhodné do drážky v krytce nanést silikonový transparentní tmel - neutral a krytku od ostění podpěnit PUR pěnou.


Při omítnutí venkovní špalety musí špaleta lícovat s vnitřní hranou krytky. Jelikož je nepřípustné aby byly boční krytky osazeny na parapet pod jiným úhlem než 90o, nesmí být venkovní špaleta rozevřena.


Hloubku (šířku) venkovního parapetu volíme obvykle s ohledem na dostatečnou vzdálenost odkapu stékající vody od fasády. Rozměr měříme od parapetní drážky v rámu okna nebo od parapetní lišty pod rámem okna po hranu omítnuté špalety a vždy připočteme vzdálenost odkapu minimálně 40-60 mm (s dodržením daných šířek).
Postup montáže parapetu stahujte zde (formát PDF)