Pozinkovaný ohýbaný parapetVenkovní parapety - Pozinkový parapet je ekonomicky nejlevnější variantou. Montáž je stejná jako u hliníkových parapetů.


Povrchpozinkovaného parapetu je proti mechanickému poškození opatřen plastovou folií, která se po montáži odstraní.- Venkovní parapety dodáváme ve 2 základních barvách a v imitaci Zlatý Dub.

- Možnost nástřiku v jakékoliv barvě RAL.

- Boční plastové krytky v barvě parapetu

 RAL - 9010Bílá                

Imitace Zlatý DubZlatý Dub

RAL - 8017Tmavě Hnědá
Nákres:

Rozměry:


délka: 6.000 mm

hloubka (šířka): 90-400 mm

s: 0,7 mm

výška nosu: 40 mm
Specifikace:


barva: RAL-9010

RAL-8017

materiál: Fe, Zn

typ: ohýbaný
Zaměření:


Venkovní parapet a jeho délka včetně krytek by měl být minimálně shodný s rozměrem rámu okna. Čistý výrobní rozměr délky venkovního parapetu je o 8-10 mm kratší z důvodu tepelné roztažnosti parapetu. V případě použití hliníkové krytky je pro zajištění dilatace parapetu vhodné do drážky v krytce nanést silikonový transparentní tmel - neutral a krytku od ostění podpěnit PUR pěnou.


Při omítnutí venkovní špalety musí špaleta lícovat s vnitřní hranou krytky. Jelikož j e nepřípustné aby byly boční krytky osazeny na parapet pod jiným úhlem než 90o, nesmí být venkovní špaleta rozevřena.


Hloubku (šířku) venkovního parapetu volíme obvykle s ohledem na dostatečnou vzdálenost odkapu stékající vody od fasády. Rozměr měříme od parapetní drážky v rámu okna nebo od parapetní lišty pod rámem okna po hranu omítnuté špalety a vždy připočteme vzdálenost odkapu minimálně 40-60 mm (s dodržením daných šířek).

Postup montáže parapetu stahujte zde (formát PDF)