Vnitřní parapety - Dřevotřískové parapety
PF Postforming - vnitřní dřevotřískové parapetní desky jsou již více jak 10 let na světových trzích. Splňují parametry ČSN a EU norem.


Základem parapetní desky je nosič, který se vyrábí z 16 mm voděodolné DTD desky. Předností parapetu je, že základní nosná deska je silná 16 mm, ale nos parapetu je zesílen a vyrábí se z 25 mm DTD. Tento profil je již řadu let osvědčen a zlepšuje tvarovou stabilitu a tuhost celého výrobku.


Povrch parapetní desky tvoří vysoce oděruvzdorný laminát CPL/HPL, který se používá běžně na pracovní desky a je dodáván předními výrobci laminátu v Evropě. Laminát je stálobarevný a odolný proti UV záření, běžným domácím chemikáliím, vařící vodě a vysokým teplotám.


DTD Parapety nabízíme ve 13 základních dekorech. Díky této široké kolekci, která obsahuje UNI barvy (bílá, šedá) i imitace kamene a masivu, se dají dobře sladit s interiérem a okny Vašeho domova.


Na zadní stranu parapetu lepíme nažehlovací hranu. Ze spodní strany je nalisován speciální impregnovaný protitah, který slouží k zabránění vzlínání vlhkosti, a to především v novostavbách.


K okenním parapetům v profilu L 200 nabízíme plastové (PE) boční a dilatační krytky s UV stabilizátorem, které dodáváme standardně v osmi barvách.


Přednosti a vlastnosti


snadná údržba a montáž

estetika a luxusní vzhled

stálobarevnost a odolnost proti UV záření

všestranné použití

laminát odolný proti běžným chemikáliím,   vařící

vodě a vysokým teplotám

zdravotně nezávadný výrobek

dlouhá životnost

bezpečnost (splňují požadavek nehořlavosti

do 30 minut)

velký výběr dezénů

příznivá cenaRozměry

délka: 4050 mm

h: 150 - 600 mm, jiné na objednávku (max. 1000 mm)

s: 17 mm

v: 40 mm

t: 25 mm

r: 10 mm

Specifikace

DTD: kvalita E1, vlhkuodolná lepidlo (plocha): třída

D3, voděodolné

lepidlo (nos): kontaktní voděodolné

vrchní strana: dekorativní laminát dle normy EN 438

spodní strana: protitažná fólie

zadní strana: hranovací páska

balení: po zakázkách v bulince, smršťovací fólii nebo v

kartonu a popsané dle zakázek

technický nákres ke stažení (formát PDF)
   


 


Realizace


Zaměření:


Výrobní rozměr délky vnitřního parapetu záleží na tom, zda jej budeme zasekávat do zdi či nikoliv, zda je špaleta kolmá nebo se nám rozevírá a zda bude parapet přesahovat přes topný registr.


Pokud nebudeme parapet zasekávat do zdi, tak změříme délku špalety a odečteme 5 mm pro boční krytky.


Pokud budeme parapet zasekávat do zdi, tak zaměříme délku špalety a přičteme min. 20 mm. Potom bude parapet zasekán 10 mm na každé straně ve zdi.


V případě, že špalety nejsou kolmé nýbrž rozevřené, musíme postupovat při stanovení délky vnitřního parapetu jinak, a to odměřením rozměru z hrany na hranu omítnuté špalety v nejotevřenějším místě a přičíst 20 mm.


Hloubku (šířku) vnitřního parapetu zaměříme s ohledem na topný registr. Pokud jej budeme překrývat musíme volit výběr pouze z nabídky dřevotřískových parapetů. Při úplném překrytí musí mít parapet vyříznutý obdélníkový otvor pro mřížku. Touto úpravou docílíme volného proudění teplého vzduchu k oknu, aby nedocházelo k zarosení skel okna.


V případě že nebudeme topný registr překrývat, rozměr hloubky (šířky) měříme od parapetní drážky v rámu okna nebo od parapetní lišty pod rámem okna k hraně omítnuté špalety, připočteme tloušťku nosu parapetu (25 mm) a minimální vůli mezi nosem a zdí 20 až 30 mm. (šířka + 25 nos + 30 vůle)Postup montáže parapetu stahujte zde (formát PDF)Instalace parapetuzpět